Siyah şapka (black hat)

5621070618

Siyah şapka (black hat) teknikleri, arama motoru kurallarına uymayan ve kısa sürede mükemmel sonuçlar elde etmek için kurallarını manipüle etmeye çalışan agresif SEO teknikleri olarak tanımlayabiliriz . Siyah şapka teknikleri kullanmak tehlikeli ve zararlıdır. Sitenizin google ve diğer arama motorları tarafından cezalandırabileceğini unutmayın.

Siyah şapka teknikleri;

  • Anahtar kelime doldurma (metin içerisine istenilen anahtar kelimeyi sık sık yazmak %7 sınırı aşmak en önemli black hat tekniği sayılır. Anahtar kelimenin metinde görüntülenme sayısının alaka düzeyine dikkat ediniz.)
  • Gizli içerik (Çok başarılı eski bir tekniktir. Görünmez metin genelde sayfanın alt kısmına zincirleme anahtar kelime yazarak yapılırdı. Diğer yöntemler, Kullanıcılara hiçbir şey göstermeden yalnızca arama motorları için daha fazla anahtar kelime, alakalı terimler ve bağlantılar metin renkleri ve font büyükleri değiştirilerek yapılır.)
  • Yinelenen içerik (kopya içerik; Google için iyi içerik özgün ve orijinal içeriktir. Daha önce arama motorları tarafından taranmış olan bir metin ile aynı içerik barındıran herhangi bir sayfa kopya içerik olarak kabul edilir.)
  • Özel blog ağları,
  • Ücretli bağlantılar  (tanıtım yazısı pazarlaması yapan siteler, ilgili ilgisiz binlerce siteye link çıkışı yapan haber siteleri)
  • SPAM blog,

Google siyah şapka tekniklerini cezalandırır. Cezalandırma farklı şekillerde olabilir. Bazen sıralamada düşüş olurken bazende tamamen arama sonuçlarından çıkartılır.